PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106421}
7,3 27 227
ocen
7,3 10 1 27227
6,7 6
ocen krytyków
Przyjaciel gangstera
powrót do forum filmu Przyjaciel gangstera

totalna porazka

ocenił(a) film na 2

"Patrz...Reno-Depardieu...z takim duetem to nie moze byc kiepski film..." tymi slowami zwrocilem sie niedawno do swojej oblubienicy,gdy przed kasa zastanawialismy sie na ktory film pojsc... Niestety nie wiedzialem jak bardzo sie myle. IMHO totalna porazka. Film ratuja tylko te nazwiska,przypuszczam ze jak by to byli mniej znani aktorzy to niewiele osob zauwazylo by, ze takie cos znalazlo sie w kinach. W ogole tak patrzac ostatnio po roznych produkcjach to obydwaj panowi schodza mocno na psy. Ale wracajac do tematu...
Film typu glupawa komedyjka z glupawymi tekstami na poziomie niemalze bunkra przeciwatomowego schowanego gdzies w glebi ziemii. Juz chyba akademia policyjna byla zabawniejsza. Fakt.. na sali pare osob sie smialo(nie pytam co brali,bo sie smiali zanim projekcja sie zaczela,wiec chyba im tak zostalo). Mnie rozbawil film 2 razy i to na krotko, ogolnie pozostawil mocny niesmak. Szkoda. Lubie obejrzec sobie czasami glupawe komedyjki ale z filmow made in france juz wole asterixa od "przyjaciela..". Nawet "taxi" bylo ciekawsze(1 i 2 , bo 3 czesc jakos malo mi utkwila w pamieci..pewni dlatego ze mocno na sile bylo juz to zrobione). Jedyna rola ktora mi sie w tym filmie (przyjaciel gangstera) podobala to komisarz policji...generlanie jakos nie pasuje do tego filmu, jest powazny, stanowczy i jak by taki.. naturlany.
Ocena? slaba dwója. (0,5 pkt za Depardieu, 0,5 za Reno, 0,5 za komisarza policji i 0,25 za made in france :) niestety.. za scenariusz bym dal ujemne punkty ale juz nie bede taki)

ocenił(a) film na 3
Doslaw

Doslawku.Jakżesz ja Ci dziękuję za tę opinię! Obejrzałam ten film 2 dni temu, bo parę osób mi go polecało (sic!). I przeraziłam się, że jestem inna niż tamci,bo wyszłam z kina z niesmakiem.Dawno nie widziałam nic bardziej banalnego. Nic bardziej niepotrzebnego. Wstyd mi było przez cały seans. Przeszukałam potem cały interent w poszukiwaniu opinii.I znalazłam te ratujące życie. Podzielam Twoje zdanie całkowicie.Wyjąłeś mi je z ust (chyba nifortunne to zdanie mi wyszło :) ) Pozdrwaiam bardzo.

ocenił(a) film na 10
Doslaw

widac ze obydwoje jestescie do bani hehehe komedia jest spoko nieznacie sie wogóle

ocenił(a) film na 2
Psychol_88

tak jest
nieznamy sie

chociaz moze majac 16 lat i dolny poziom iq to by mi sie ten film podobal,
albo gdybym uwzal takie dziela jak 13 post., albo bundych czy kiepskich za wybitne dziela komedi filmowej

chociaz moze kiedys poznam sie na tym, wyostrze sobie zmysly i gusta i zmienie zdanie... ( ale to byl by chyba juz koniec zywota, bo nie chcial bym cofnac sie w rozwoju)

Doslaw

Heh, tak, to bardzo dziecinna komedia, ale była aż tak dziecinna (to z pierdzącą puszką, czy Bóg wie czym), że nie mogłam się powstrzymać, aby nie ryknąć śmiechem. Głupi, dziecinny, ale ja się śmiałam. Więc... no nie tak źle, przeceiż znamy gorsze komedie:).

Tosmenka

1. Komedia jest oparta na Angielsko\francuskim humorze... taki oni maja tam humor.
2. humor jest w starym stylu mniejwiecej taki jak hmmm "Różowa Pantera" z Peterem Sellersem.
3. Mi sie podobał :) a nie jestem ograniczony ani nic :]

Może to nie jest jakieś inteligętne kino ale napewni jest lepsze od tych waszych Taxi bez przekazu, i tych różnych filmach :]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones