PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106421}
7,3 27 227
ocen
7,3 10 1 27227
6,7 6
ocen krytyków
Przyjaciel gangstera
powrót do forum filmu Przyjaciel gangstera

zasrani dystrybutorzy

ocenił(a) film na 6

niektórych dystrybutorów bijom chyba szczotkami klozetowymi po lbach !!! jak mozna puszczac film rok po swiatowej premierze ???!!!!

ocenił(a) film na 4
lolop

hyh, to jeszcze nic, zobacz sobie na Cube 2 ...

ocenił(a) film na 7
Shniks

zgadzam sie z tym Cube 2 widziałem jush 2 lata temu na DIVx albo i troszke wiećej.

użytkownik usunięty
WODNY

zgadzam sie.....A co z filmem "Formuła"(51st State) Widzałem to 2001 chyba...albo w 2 nie pamietam.

Przykladow takich wiele, moeze zrobimy liste?

saper83

przykład zwei: AvP (Alien Versus Predator) czekam na niego od roku, ale to nie ważne, wyszedł w USA 13 sierpnia br., a w Polsce wyjdzie... w październiku! I to jeszcze nie wiadomo dokładmnie kiedy!

saper83

I kolejne przyklady:
"Fucking Amal" - film z 1998 roku, w kinie widzilalam heh...premieria polska - czerwiec 2001 r.; zdo kin jak pamietam dotarlo... na jesieni 2001.
"La Fabuleux Destin d'Amelie Poulain" - cytujac z filmweb.pl heh... "na swiecie: 2001-04-25; Polska: 2001-10-19"... heh... tradycja... Polska jak zwykle znacznie "za reszta Swiata"...
Standard. Ale jakies tandetne amerykanskie komedyjki ekm romatyczne czy inne superprodukcje tasmowe wchodza na ekrany z predkoscia godna pozazdroszczenia... Ale coz... Cierpliwosc uszlachetnia :P

lolop

przykład? najnowszy film coś o domku w lesie, kicha co nie miara, oglądałem go na początku 2004

użytkownik usunięty
lolop

to i tak nic w porownaniu do TAXI - taxi 2 ogladalem jak jeszcze o 1 w polsce nikt nie slyszal i niechcac przesadzac premiera taxi 1 w polsce byla chyba rok po tym jak rozpowszechnila sie 2 na divx - francuskie kino chyba tak ma:)

lolop

wlasnie chcialem napisać, że Cube2 widziałem na rok przed polska premiera, ale uprzedziles mnie :) Zobaczcie sobie z jakim opoznieniem przyszedl ŻYWOT BRIANA -data premiery: 2004-05-28 (Polska) , 1979-08-17 (Świat) -brak słów :)

ocenił(a) film na 7
bewmlif

err z tym "Żywotem..." to inna sprawa.

Film trafił do kin w 2004 roku jako cios przeciwko "Pasji" Gipsona, próba zarobienia paru groszy przez twórców i dystrybutorów oraz umożliwienie wielbicielom zobaczenie go na dużym ekranie.

Stąd taka dziwna data polskiej premiery. Nie jestem pewien ale możliwe, że film wcześniej nie był w u nas pokazywany w kinach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones